تناسب اندام

چهارشنبه, 28 شهریور 1397
387
5.0/5 rating 1 vote
 تناسب اندام

تناسب اندام به چه معنا است؟

تناسب اندام عملکرد اعضای بدن همچون قلب، شش ها و ماهیچه های بدن را شامل می شود و به طور ویژه ظرفیت قلبی ـ ریوی، نیروی عضلانی، استقامت عضلانی و انعطاف را مورد توجه قرار می دهد. بعلاوه تناسب از بعد روانی و احساسی ما را نیز متاًثر می سازد از آنجایی که آنچه بدن ما انجام می دهد، روان و افکار ما را تحت تاًثیر آن قرار می دهد.
تناسب اندام یکی از مهم ترین مسائلی است که افراد باید به آن توجه خاصی داشته باشند و سبک زندگی شان طوری باشد که هر لحظه این موضوع را مدنظر قرار بدهند. یکی از روش ها برای تناسب اندام داشتن ورزش منظم در برنامه روزانه افراد است. درکنار فعالیت بدنی مناسب باید سعی شود از یک برنامه رژیم غذایی درست و اصولی تبعیت شود. با این حال این نکته را نباید فراموش کنیم که با بالا رفتن سن متابولیسم بدن نیز کاهش می یابد. برای همین باید در هر دوره از زندگی مان مراقبت وزن و سلامتی جسمانی مان باشیم.

تناسب اندام زنان و مردان:

زنان می توانند درست به اندازه مردان متناسب باشند اما سطح تناسب اندام در مرد و زن، هرگز کاملا شبیه هم نخواهد بود.

             بدن زنان با بدن مردان متفاوت است.


مردان و زنان نه تنها سطوح هورمون های مختلفی دارند، بلکه مقدار چربی و عضله نیز در بدن آن ها بسیار متفاوت است. هدف شما باید این باشد که با توجه به جنسیت، توده ی بدن و اهداف تان تمرین کنید.

تناسب اندام چه تاثیری بر روی شما دارد:

داشتن یک اندام زیبا احساس خوبی به شما می دهد و سبب می شود کار خود را بهتر انجام دهید، انرژی بیشتری برای انجام کارها داشته باشید و در عین حال بسیاری از استرسهای موجود در محیط کاری و زندگی را هم کم می کند.

برنامه ریزی برای رسیدن به هدف:

همیشه باید برای هدفی که دارید، برنامه ریزی داشته باشید و این برنامه ریزی باید بلند مدت باشد.
باید بدانید هدف شما کاهش وزن است یا اینکه شما اضافه وزن ندارید و می خواهید اندامی زیبا داشته باشید.
یادتان باشد برای رسیدن به چنین اهدافی باید شیوه ی زندگی و تغذیه ی خود را عوض کنید.
اینها اهدافی بلند مدت هستند و شما نباید انتظار داشته باشید که خیلی زود به این اهداف برسید.
شاید تغییرات آن قدر اندک باشند که شما را ناامید کنند، ولی اگر برنامه داشته باشید، این را بدانید که با همین تغییرات اندک است که به اهداف بزرگ خود دست می یابید.